Opiekun osoby niepełnosprawnej – chęć niesienia pomocy.

lut 8, 2022

Opiekun osoby niepełnosprawnej- jak nim zostać?

Opiekunowie to –  Ludzie o dobrych i ciepłych sercach, ponieważ wspierają swoich podopiecznych. Niosąc pomoc tak wielu z nas, wpływają na poprawę jakości życia pacjenta i rodziny.

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

 (Ks. Mieczysław Maliński).

 Opiekun osoby niepełnosprawnej/starszej. Jakie cechy wyróżniają dobrego opiekuna?

Opiekun osób niepełnosprawnych i starszych pełni ważną rolę w życiu podopiecznych.    Towarzyszy im przez większą ilość swojego czasu. Dobry opiekun pomaga przy obowiązkach dnia codziennego, czynnościach higieny osobistej, wspiera w walce z chorobą i leczeniem. Wyróżnia się empatią, troską i bezinteresownością, ponieważ opieka nad osobą leżącą i niesamodzielną to duża odpowiedzialność. Wymaga  konkretnych umiejętności a przede wszystkim cierpliwości. Gotowy jest do wspierania swojego pacjenta o każdej porze dnia.  Istotną zdolnością jest wyczucie odpowiedniego zachowania w danej sytuacji, ponieważ bycie elastycznym usprawnia pracę na stanowisku opiekuna. Pacjent poczuje się bezpiecznie.

Jakie warunki należy zapewnić osobie niepełnosprawnej?

Podopieczni potrzebujący opieki zarówno ich opiekunowie wymagają odpowiednio stworzonych warunków, które zapewnią lepsze funkcjonowanie fizyczne i psychiczne. Dlatego też pokój pacjenta powinien być jak najlepiej wyposażony w rzeczy niezbędne do opieki nad nim. W pokoju powinno  znaleźć się komfortowe łóżko rehabilitacyjne, odpowiednia pościel i wentylacja pomieszczenia z zachowaniem czystości i porządku. Tak stworzone warunki pomagają opiekunowi zadbać o zdrowie i wygodę swojego podopiecznego natomiast te cechy otoczenia mają wpływ na poprawę jego samopoczucia.

W jaki sposób Fundacja MiKa pomaga zostać opiekunem osoby niepełnosprawnej, starszej?

My jako Fundacja MiKa organizujemy szkolenia opiekunów medycznych, asystenta osoby niepełnosprawnej i opiekuna osób niepełnosprawnych i starszych od 2020 roku, przekazujemy wiele wsparcia w drodze do zostania jak najlepszym opiekunem dla swoich podopiecznych. Dbamy aby nasi opiekunowie z naszego szkolenia wynieśli dużo wiedzy i motywacji do działania. Szkolimy przyszłych opiekunów tak aby mogli spełniać się w swojej pracy jak najlepiej.

Cały czas się  rozwijamy zapewniając naszym opiekunom jeszcze więcej szkoleń. Planujemy się rozwijać i wprowadzić szkolenia w systemie komercyjnym. Naszym celem są także organizowanie szkoleń faktycznych.Zapewniamy szkolenie pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty z wieloletnim doświadczeniem, który wkłada całe swoje serce w pracy z pacjentem, trenerem Savoir-vivre, który daje przykład, że ograniczenia nie istnieją a pomoc może nieść każdy z nas, specjalistką ds. bhp,  pielęgniarka i ratownikiem medyczny.

Zachęcamy każdego z was, kto widzi siebie w pracy z osobami chorymi, osobami, które wymagają opieki do podnoszenia swoich kwalifikacji i udziału w naszych szkoleniach. Gwarantujemy, że nasze szkolenia prowadzone są zawsze w przyjaznej atmosferze! Czekamy właśnie na Ciebie!

Zapraszamy do kontaktu.