Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością

lis 11, 2021

Fundacja MiKa od początku jej istnienia podejmuje walkę ze stereotypami i negatywnymi przekonaniami na temat osób z niepełnosprawnością, poprzez szkolenia i warsztaty. Prowadzimy warsztaty, które pokazują, że osoby z niepełnosprawnością mają dokładnie takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne i pomimo wielu ograniczeń prowadzą normalne życie. Staramy się przełamywać mentalne bariery. O ile coraz mniej dookoła ograniczeń architektonicznych, o tyle zmiana podejścia do kwestii niepełnosprawności wymaga znacznie więcej pracy.
Niestety z powodu mojej niepełnosprawności wiele razy spotkałam się z ignorancją i brakiem szacunku do mnie, tylko ze względu na niepełnosprawność.
„Będąc ostatnio z tatą w jednej z placówek medycznych, jedna z pań, która tam pracowała uznała, że skoro poruszam się na wózku to również jestem niepełnosprawna intelektualnie. Wszystkie pytania odnośnie mojego zdrowia zadawała mojemu tacie a nie mi. Pomimo to, że ja odpowiadałam na te pytania. Niestety takich sytuacji było wiele.”
Widzimy ogromną potrzebę edukacji w tym temacie, zwłaszcza w placówkach użyteczności publicznej. Dlatego też gorąco zachęcamy te właśnie instytucje do udziału w naszym warsztacie „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością”.

Dzięki temu warsztatowi dowiecie się w jaki sposób i w jakich okolicznościach zachować się wobec osoby z niepełnosprawnością. A osoba z niepełnosprawnością uniknie nieprzyjemnej, a wręcz czasami poniżającej sytuacji.
Pamiętajcie, że warsztaty są prowadzone przez osobę z niepełnosprawnością, czyli przez osobę, która doskonale zna rzeczywistość życia z niepełnosprawnością. A wiedza, którą przekazuje jest autentyczna.

Tutaj znajdziecie ofertę wszystkich naszych szkoleń i warsztatów: https://fundacjamika.pl/index.php/oferta-szkolen/