„Domagam się akceptacji”

lis 5, 2021

„Bo ja wchodzę gdziekolwiek mnie zaproszą albo i nie i Ja nie biorę pod uwagę tego, że ktoś mógłby stwierdzić, ja nie będę z nią gadał bo ona jest jakaś inna

Ja wchodzę w przestrzeń, domagam się akceptacji I ja nie biorę pod uwagę tego, że kogokolwiek mógłby mnie nie zaakceptować a to się wzięło z tego, że nigdy nie wierzyłam, żeby ktokolwiek miał do tego jakiekolwiek podstawy”

To są słowa Ola Petrus z tegorocznej konferencji Sekson (bardzo mocno zachęcam do obejrzenia). Ola jest osobą niskiego wzrostu, jest świetnym komikiem, w pełni akceptuje siebie i ma ogromny dystans do swojego wzrostu. Niesamowita Kobieta!

Osoby z niepełnosprawnością często nie akceptują siebie i czują się nieakceptowane przez innych. Czasami też jedno wynika z drugiego. Weźcie proszę przykład z Oli i poczujcie się wartościowi. Wartościowi na tyle by wyjść z domu, wartościowi na tyle by poszukać pracy, a przede wszystkim wartościowi na tyle by poznawać ludzi i nawiązywać relacje bo relacje są największą wartością w naszym życiu.